Szczepienia na meningokoki – dla kogo?

Okazuje się, że zarażenie meningokami nie dotyczy tylko najmłodszych, bowiem w grupie ryzyka jesteśmy wszyscy niezależnie od wieku. Jednak wśród licznej grupy społeczeństwa wyróżnia się osoby najbardziej podatne na wystąpienie IchM.

Zovirax Intensive jest kremem używanym do pielęgnacji

Zaliczamy do nich wspomniane już dzieci i to już od trzeciego miesiąca życia, aż do pięciu lat oraz młodzież w wieku 11-24 lat. Jednak osoby, które przebywają w otoczeniu osoby zarażonej, to również duża grupa ryzyka. Wobec tego szczepienie przeciwko meningokokom jest zalecane u dzieci uczęszczających do żłobka, przedszkola, szkoły, czy także rodzice dzieci chorych.

Dodatkowo zaleca się wykonanie profilaktycznego szczepienia u osób z niską odpornością, osłabionych i wszelkich tego typu stanach, które zwiększają ryzyko wystąpienie zarażenia.

Jak widać problem meningokoków jest dość szerokim tematem, obejmującym nas wszystkich, dlatego warto by było zainteresować się dokładniej i dowiedzieć się, co możemy zrobić, aby sobie pomóc, a przede wszystkim uniknąć zagrożenia.